website maker


Febyo Taşel

BİYOGRAFİ

Besteci, şarkı yazarı, prodüktör ve aranjör olarak çok yönlü bir müzisyen olan Febyo Taşel profesyonel müzik hayatına doksanlı yıllarda başladı.

Şimdiye kadar yayımlamış olduğu üç albüm bulunmakla birlikte Türk Pop Müziğinin önemli sanatçılarının seslendirmiş olduğu birçok şarkıya besteci, aranjör ve söz yazarı olarak imza attı. Nilüfer, Funda Arar, Ferhat Göçer, Enbe Orkestrası, Ziynet Sali, Kubat, Nükhet Duru, Gökhan Tepe, Yonca Lodi, Ebru Yaşar ve İlyas Yalçıntaş bu sanatçılardan bazıları.

Öğrencilik yıllarında sözlü ve enstrümantal eserler ortaya koymaya başlayan Febyo Taşel'i besteci olarak profesyonelliğe taşıyan kişi 1995 yılında yayımladığı "Kara Gözlüm" albümünde Febyo Taşel'in "Bana Bir Zevce Lazım" ve "Çapkın Yaz" adlı bestelerini seslendiren Kerim Tekin olmuştur. O günden bugüne aralıksız şarkı yazan Febyo Taşel'in en çok bilinen besteleri arasında "Yak Gel", "Senden Öğrendim", "Alagül", "Sevda Yanığı" ve "Camdan Kalp" gibi eserler sayılabilir.

Bestecilikle başlayan kariyerine doksanlı yılların sonlarından itibaren aranjörlük ve prodüktörlüğü de dahil etmiş ve birçok albüm çalışmasının içinde bulunmuştur. Sahne müzisyenliği ise müzik yaşamının başından bu yana aralıksız devam etmiştir.

2009 yılında enstrümantal albümü "Melez Miras"ı, ardından 2011'de "Bitmeyen Şarkı" televizyon dizisinin soundtrack albümünü yayımlamıştır. Reklam müzikleri de zaman zaman müzikal anlamda üretim yaptığı alanlardan olmuştur.

Ev Yapımı Müzik YouTube kanalından henüz keşfedilmemiş sanatçılarla birlikte yaptığı son albümü "Ev Yapımı Müzik" ise 2019 yılının sonunda yayımlanmıştır.

1973 yılında İstanbul'da doğan Febyo Taşel kendisine ait Bomonti Müzik stüdyosunda çalışmalarını sürdürmekte ve halen sahibi olduğu yapım şirketi Bomonti Müzik'i yönetmektedir. 

© Copyright 2020 febyotasel.com - Tüm Hakları Saklıdır.